Djoković pokonuje Dimitrova po świetnym spotkaniu!

Półfinałowe spotkanie między Djokovicem a Dimitrovem to ich piąty mecz, ale z pewnością najważniejszy. Dotychczasowy bilans spotkań jest korzystny dla Serba, który wygrał 3 spotkania, ponosząc jedną porażkę. Pogoda w piątkowe południe nie sprzyjała obu tenisistom. Co prawda było słonecznie, ale również gorąco i bardzo wietrznie. Pierwsze gemy serwisowe wygrywali bardzo pewnie. Pierwszy kryzys przydarzył się Bułgarowi w piątym gemie. Po podwójnym błędzie serwisowym i trzech niewymuszonych błędach praktycznie oddał swoje podanie Novakowi. A ten nie miał zamiaru zwalniać – fantastycznie serwował, często trafiał pierwsze podanie i posyłał asy. Do końca seta panowie wygrywali swoje podania, więc pierwszy set padł łupem Djokovica 6:4. Pierwszy set nie był porywający. Brakowało długich wymian, tenisiści wykorzystywali swój serwis do zdobyczy punktowych. Przez wiatr widzieliśmy dużo nieczystych trafień, po których piłka lądowała daleko poza kortem.

Dimitrov wyglądał na nieco zdeprymowanego sporą liczbą niewymuszonych błędów. W drugim secie już w trzecim gemie został przełamany. W następnym gemie miał szansę odrobić stratę, ale wówczas Nole popisał się świetnym serwisem. Na domiar złego w kolejny gemie serwisowym Bułgar znów musiał bronić się przed przełamaniem. Zrobił to jednak bezbłędnie, posyłajac asa. Od tego momentu na korcie sytuacja się całkowicie odmieniła. Serb przestał trafiać w kort i przy swoim podaniu po trzech niewymuszonych błędach został przełamany, dzięki czemu Dimitrov wyrównał stan w drugim secie. Bułgar wyczuł swoje szanse w tym secie, świetnie grał przy siatce, wygrał swoje podanie z jednym straconym punktem, a po chwili ponownie przełamał Novaka. Przy swoim podaniu był bezbłędny i wygrał piątego gema z rzędu na 6:3, wyrównując stan rywalizacji w meczu na 1:1.