Rehabilitacja po endoprotezie stawu kolanowego

  • 28 maja 2022
  • 0 Comment
  • 6 Views
  • 0 Like

Rehabilitacja po endoprotezie stawu kolanowego

Pacjenci po rekonstrukcji bądź operacji stawów potrzebują długiego czasu aby powrócić do pełnej sprawności. Ogromne znaczenie mają regularne ćwiczenia wykonywane pod okiem specjalisty oraz dieta bogata w kolagen, wapń i wszystkie niezbędne składniki mineralne.
Po zabiegu powrót do pełnej sprawności zajmuje nawet kilka tygodni. Tuż po operacji warto stawiać na delikatny ruch wspomagając się pasami ściągającymi bądź kulami. Rehabilitacja po endoprotezie stawu kolanowego powinna być indywidualnie dopasowana do potrzeb każdego pacjenta. Fizjoterapeuta na pierwszym spotkaniu omówi plan leczenia oraz zaproponuje proste ćwiczenia, które podopieczni mogą wykonywać samodzielnie w domowym zaciszu.
Większość placówek posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu terapia jest całkowicie refundowana. Z kolei jednorazowa porada w prywatnym gabinecie to koszt około stu złotych. Niewątpliwą zaletą prywatnych gabinetów jest znacznie krótszy czas oczekiwania na wizytę.
Już przed zabiegiem warto rozpocząć suplementację kolagenu, który ma ogromne znaczenie dla stawów i pomaga zredukować ból oraz dyskomfort po zabiegu. Miesięczny zapas suplementów pochodzących od znanego producenta to koszt kilkuset złotych.

About the author